Narodowe Czytanie 2024

Organizatorami tego literackiego święta są Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Dyrektor Łosickiego Domu Kultury, pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach Filia w Łosicach. W tym roku wszyscy uczestnicy będą mogli zanurzyć się w arcydzieło polskiej literatury romantycznej – „Kordiana” Juliusza Słowackiego. To wybitne dzieło, pełne głębokich przemyśleń na temat patriotyzmu, wolności oraz tragicznych wyborów młodego pokolenia, z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń literackich.

Narodowe Czytanie to nie tylko okazja do wspólnej lektury, ale także do integracji lokalnej społeczności wokół wartościowych inicjatyw kulturalnych. Wszyscy chętni do współtworzenia tego wydarzenia mogą zgłosić swoją chęć udziału do 3 września 2024 roku, odwiedzając sekretariat Łosickiego Domu Kultury przy ul. Piłsudskiego 4 lub dzwoniąc pod numer telefonu 531 257 246.

Podczas wydarzenia na uczestników czeka nie tylko wspólne czytanie „Kordiana”, ale również dodatkowe atrakcje. Każdy, kto przyniesie ze sobą egzemplarz książki, będzie mógł opieczętować go unikalnym stemplem, specjalnie przygotowanym na tę okazję. Będzie to wyjątkowa pamiątka z tegorocznego Narodowego Czytania. Ponadto, Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej Filia w Łosicach przygotowała okolicznościową wystawę, która wprowadzi uczestników w kontekst historyczny i literacki dzieła Słowackiego. Nie zabraknie również kiermaszu książek „używanych”, gdzie każdy miłośnik literatury będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

Narodowe Czytanie w Łosicach to doskonała okazja do spędzenia czasu w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych, a także do pogłębienia wiedzy na temat polskiej literatury. Organizatorzy zachęcają do licznego uczestnictwa i wspólnego celebrowania tego wyjątkowego dnia.

„Kordian” to dzieło, które wciąż zachwyca i skłania do refleksji. Dzięki Narodowemu Czytaniu każdy ma szansę na nowo odkryć bogactwo polskiej literatury i podzielić się tym doświadczeniem z innymi. Spotkajmy się w Parku Miejskim w Łosicach i wspólnie przeżyjmy tę literacką podróż!

plakat narodowe czytanie 2024.png