Sławek i Slawko ponownie razem

W najbliższą środę 25 Października o godz.11.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Łosicach zostanie zainaugurowany integracyjny projekt edukacyjno-sportowy „Sławek i Slawko ponownie razem” skierowany jest do dzieci i młodzieży narodowości polskiej i ukraińskiej zamieszkującej miasto i gminę Łosice.

Łosice są jednym z wiodących miejsc zapewniających schronienie dla uchodźców z Ukrainy oraz aktywnie organizującym transporty humanitarne do ogarniętej wojną Ukrainy. Projekt ma na celu integrację dzieci i młodzieży narodowości polskiej i ukraińskiej poprzez promowanie zasad fair play, zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Projekt obejmuje realizację interaktywnej lekcji o kulturalnym dopingowaniu prowadzonej przez wykfalifikowanego edukatora. Zajęcia warsztatowe, na których dzieci wczują się w atmosferę stadionu i stworzą własny klub kibica. Przy pomocy własnoręcznie wykonanych transparentów i różnych gadżetów kibica wczują się w rolę fanów sportowych. Poznane u nas zachowania stadionowe, dzieci będą mogły przenieść na prawdziwe areny sportowe. Zostanie zaprezentowana wystawy zdjęć autorstwa Piotra Kuczy prezentujących Euro 2012 organizowane w Polsce i Ukrainie będącej w zasobach Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Dzieci po wspólnej rozgrzewce będą uczestniczyły w trójboju sportowym a na zakończenie imprezy rozegrają integracyjny mecz piłkarski w składach mieszanych. Projekt został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

slavko.png