Wydarzenia

Iskry Niepodległej w Łosicach - serdecznie zapraszamy

W dniach od 23 do 26 listopada w w Łosicach zostanie zaprezentowany multimedialny spektakl "ISKRY NIEPODLEGŁEJ" - umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która podróżuje po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych zobaczymy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

Co zobaczycie?

ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

iskry_niepodleglej.jpg

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

 Lokalizacja

Parking przy Urzędzie Miasta i Gminy Łosice, ul. Marszałka J. Piłsudskiego 6

Terminy wizyty

23 listopada (czwartek) - godz. 10:00-18:00
24 listopada (piątek) - godz. 10:00-18:00
25 listopada (sobota) - godz. 10:00-18:00
26 listopada (niedziela) - godz. 10:00-16:00

Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Powrót na początek strony