• Ostrzeżenia przed upałami

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie wydał ostrzeżenia przed upałami w powiecie łosickim. Ważność od godz. 11:54 dnia 24.06.2021 do godz. 20:00 dnia 25.06.2021

• Ostrzeżenia przed upałami i burzami z gradem

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie wydał ostrzeżenia przed upałami i burzami z gradem.

• Komunikat hydrologiczno-meteorologiczny

Komunikat hydrologiczno-meteorologiczny BPH Kraków WPiOH Warszawa z 21 czerwca 2021 r.

• Ostrzeżenie przed upałami

w dniach od 21 do 24 czerwca 2021 r. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - Wydział w Warszawie prognozuje dalsze występowanie upałów. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C, jedynie lokalnie spadki temperatury do 15°C.

• Zaproszenie na rajd rowerowy

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice i Łosicki Dom Kultury zaprasza do udziału w VI Rodzinnym Rajdzie Rowerowym Szlakiem 34 Oddziału Partyzanckiego „Zenona”.

• Grypa ptaków - czy przestrzegasz zasad bioasekuracji?

Informacje przekazane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łosicach dotyczące przestrzegania zasad bioasekuracji w związku z grypą ptaków.

• NIE dla ASF!

Informacje przekazane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łosicach dotyczące zasad bioasekuracji i postępowania wobec utrzymującego się zagrożenia hodowli świń ze strony wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

• Zaszczep pupila to tylko chwila!

Wścieklizna to śmiertelna wirusowa choroba, która może dotyczyć zarówno psów jak i ludzi. Działania profilaktyczne opierające się na wykonywaniu obowiązkowych szczepień psów przeciwko wściekliźnie są niezmiernie istotne.

• Ostatnie dni na ubieganie się o dopłaty bezpośrednie za 2021 r.

17 czerwca mija podstawowy termin na składanie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych PROW za 2021. W związku z tym od 14 do 17 czerwca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłuża godziny otwarcia swoich biur powiatowych.

• Podpisanie umów na dofinansowanie zadań Miasta i Gminy Łosice

W dniu 9 czerwca 2021 r. w Łosickim Domu Kultury Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz wraz ze Skarbnikiem Martą Stasiuk oficjalnie podpisali umowy o dofinansowanie zadań, które będą realizowane na terenie Miasta i Gminy Łosice.

Powrót na początek strony