Wydarzenia

Zapraszamy na Dzień Pieroga Niemojskiego

Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników pierogów. W niedzielę 7 sierpnia na placu przy OSP w Niemojkach, po raz trzeci odbędzie się Dzień Pieroga Niemojskiego.

Nie tylko będzie można wykazać się w „produkcji” tego przysmaku, ale także zaistnieć jako prawdziwy pierogożerca! Od godziny 13.00 spotkają się najwięksi w okolicy miłośnicy przygotowania, lepienia i jedzenia pierogów. Dla drużyn lepiących pierogi i składających się z członkiń kół gospodyń wiejskich, stowarzyszeń, grup nieformalnych, przygotowaliśmy dwie konkurencje:

W pierwszej konkurencji chodzi o to, żeby przedstawić jak najlepsze pierogi - popisowe danie, które skradnie serca jury. Drużyna, która wygra w tej kategorii, może liczyć na dyplomy oraz nagrody finansowe. 

Druga konkurencja to prawdziwe wyścigi pierogowe, czyli konkurs w  Lepieniu Pierogów! Tu zawodnicy będą musieli w zadanym czasie ulepić jak najwięcej pierogów z przygotowanych składników (farsz zapewnia organizator). Zwycięzcy otrzymają konkursowe puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe.

Pojawi się też konkurencja dla publiczności. Spośród przybyłych osób organizatorzy chcą wyłonić pierwszego "Niemojskiego Pierogożercę"! Śmiałkowie w określonym czasie będą mieli za zadanie zjeść jak najwięcej pierogów. Limit miejsc jest tu ograniczony, dlatego potencjalni "pierogożercy" proszeni są o zgłoszenie w dniu imprezy (07.08.) w godz. 13:00-14:00 do Organizatora.

W programie przewidziano również: degustacje potraw tradycyjnej kuchni polskiej oraz regionalnej, występy artystyczne, animacje i atrakcje dla dzieci, a na zakończenie koncert zespołu SKALARS.

plakat dzien pieroga niemojskiego 2022.jpg

Powrót na początek strony