Wydarzenia

Spotkanie autorskie i promocja książki pt. „Ojcze Św. nigdy Cię nie zdradziłem”. Autopsja lustracji t.w. „Janiszewski”. Toruń 2022.

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Łosicki Dom Kultury oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach zapraszają na spotkanie autorskie z prof. dr. hab. Bogusławem Górką, które odbędzie się we wtorek 6 września o godzinie 18:00 w sali widowiskowej ŁDK. Wstęp bezpłatny.

Bogusław Górka jest doktorem historii starożytnej i doktorem religioznawstwa. Habilitację i Profesurę uzyskał na podstawie procedur przeprowadzonych przez Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim jako profesor zwyczajny. 
Profesor specjalizuje się w hermeneutyce religijnej, w której ma pokaźne osiągnięcia naukowe oraz znaczny dorobek, na który składa się kilkanaście książek.
Od kilku lat studiuje również materiały wytworzone przez Służbę Bezpieczeństwa. Efektem tych badań są między innymi dwie książki opublikowane w 2021 i 2022 w Wydawnictwie Adam Marszałek w Toruniu.
W tej monografii Bogusław Górka przeprowadził gruntowny wgląd w jezuitę, który po pierwszej lustracji w 2006 r. został uznany za tajnego współpracownika.
Na kanwie tej książki Profesor przybliży problemy, które stoją przed badaczem, gdy chce rzetelnie i uczciwie zmierzyć się z lustracją.
Sponsor Główny:Polska Spółka Gazownictwa
@Miasto i Gmina ŁosicePlakat informacyjny.
Powrót na początek strony