Łosicka Pisanka - rozstrzygnięcie konkursu.

W sobotę 1 kwietnia podczas Łosickiego Jarmarku Wielkanocnego poznaliśmy laureatów trzeciej edycji konkursu plastycznego „Łosicka pisanka”. Na zorganizowany przez ŁDK pod patronatem honorowym burmistrza MiG Łosice Mariusza Kucewicza konkurs, wpłynęło 157 prac z placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Łosice. Jury w składzie: Ewelina Siemieniuk (przewodnicząca) – pedagog, artystka, malarka, instruktor zajęć artystycznych ŁDK, Małgorzata Łaska – sekretarz Miasta i Gminy Łosice, Radosław Goś – artysta, pracownik ŁDK oraz Łukasz Wiesner – kierownik Łosickiego Centrum Informacji dokonało oceny przez pryzmat ogólnego wrażenia artystycznego, oryginalności pomysłu, uwzględnienia motywów regionalnych i tradycyjnych, walorów plastycznych (kompozycja, kolorystyka), a przede wszystkim SAMODZIELNOŚCI WYKONANIA PRAC. Wspomniane kryteria pozwoliły wyróżnić następujące prace:
Kategoria – przedszkola i klasy „O” – ze względu na dużą ilość i jakość prac, Organizatorzy postanowili ocenić pracę w dwóch kategoriach – indywidualne i zbiorowe.
Kategoria – przedszkola i klasy „O” – prace indywidualne
  1. miejsce – Hanna Dmowska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach Oddział Przedszkolny
    Laura Baran – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach Oddział Przedszkolny
    Mateusz Steciuk – Niepubliczne Przedszkole Mali Odkrywcy w Łosicach
    Iga Kozłowska, Blanka Kozłowska – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Łosicach
    Maria Siwek – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach Oddział Przedszkolny
Wyróżnienie – Laura Pluta – Niepubliczne Przedszkole Mali Odkrywcy w Łosicach
Kategoria – przedszkola i klasy „O” – prace zbiorowe
  1. miejsce – Grupa „Sówki” – 5,6-latki Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Łosicach, opiekun p. Renata Orzepowska
  2. miejsce ex aequo
    Grupa „Smerfy” – 4,5-latki Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Łosicach, opiekun p. Anna Parol
    Grupa 5-latki – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Łosicach, opiekun p. Eleonora Klauzińska: Hanna Chomiuk, Jakub Pawluk, Dominika Prokurat, Oskar Stolarczuk, Natalia Staszczuk, Kamila Samowska, Liliana Marciniak
  3. miejsce ex aequo
    Grupa IV – 5-latki Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Łosicach, opiekun p. Aneta Oleksiuk: Wiktoria Lesiuk, Laura Solka, Judyta Otton, Julia Modrzewska
    Grupa 5-latki – Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Łosicach, opiekun p. Eleonora Klauzińska: Tymon Czmoch, Łucja Czmoch, Kamila Sakowska, Liliana Marciniak, Sara Czabaj, Zosia Kasprowicz, Emil Hryciuk
Kategoria – szkoły podstawowe klasy I-III
  1. miejsce
    Tymoteusz Burczak – Szkoła Podstawowa w Niemojkach
    Alicja Obidzińska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach
  2. miejsce – Alan Wasążnik – kl. III Szkoła Podstawowa Nr 2 w Łosicach
    Patrycja Tarkowska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach
    Jan Wróbel – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach
Nagroda specjalna za pracę zbiorową - dla Klasy I z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach, opiekun p. Agnieszka Paprocka
Kategoria – szkoły podstawowe klasy IV-VIII
  1. miejsce ex aequo
    Przemysław Daniluk – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach
    Lena Wierzchowska – Szkoła Podstawowa w Niemojkach
    Wiktoria Nestorowicz – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach
    Gabriela Guz – Szkoła Podstawowa w Niemojkach
    Oliwia Pluta – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach
    Filip Kuśmierczyk –Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach
Wyróżnienia:
  • – Lena Denisiuk – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach
  • – Mikołaj Wawryniuk –Szkoła Podstawowa w Niemojkach
Kategoria – szkoły średnie
  1. I miejsce – Magdalena Koźluk – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach
  2. II miejsce – Karol Koźluk – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach
  3. III miejsce – Bartłomiej Warecki – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Łosicach
Wyróżnienie: Maciej Tobota – I Technikum w Zespole Szkół nr 2 w Łosicach
Wielkie podziękowania i słowa uznania kierujemy do rodziców, opiekunów, nauczycieli i uczestników konkursu, bez Was nasi młodzi artyści nie mieli by szans na rozwój swoich talentów. Wszystkie zwycięskie prace można podziwiać na specjalnie przygotowanej wystawie okiennej w ŁDK-u, także wieczorem i nocą…
Zapraszamy również po odbiór prac i dyplomów za udział w konkursie od 3 do 14 kwietnia 2023 r. w Inforcentrum (TCDK ul. Berka Joselewicza 13) od poniedziałku do piątku w godz. 8:30-16:00. Po tym terminie prace nie będą przechowywane przez Organizatora.
Fotorelacja dostępna na: