Zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej od 27.06.2022 r.

Z dniem 27 czerwca nastąpiła zmiana w nadawaniu bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce DVB-T2/HEVC.

W ramach przełączenia sygnału na DVB-T2/HEVC, zmieniły się częstotliwości nadawania multipleksów: MUX-1, MUX-2 i MUX-4, które zostały przełączone do standardu DVB-T2/HEVC. W praktyce oznacza to lepszą jakość dźwięku i obrazu - wszystkie kanały nadawane są w jakości Full HD. Multipleks MUX-3 tymczasowo nie zmienia standardu nadawania.

Mieszkańcy,  których  telewizory  nie  odbierają  nowego  sygnału  nadawania  bezpłatnej  telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC, a ich sytuacja materialna nie pozwala na samodzielne poniesienie  kosztów zakupu nowego sprzętu do odbioru, mogą   skorzystać z rządowego programu  dofinansowania  250  zł  do  zakupu  telewizora  lub  100  zł  do dekodera  –  zgodnych  z  nowym  standardem.

Rządowe dofinansowanie do zakupu telewizora lub dekodera przysługuje osobom, których gospodarstwo domowe ma trudną sytuację materialną, a w związku z tym nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu odbiornika cyfrowego. Obywatel składający wniosek o przyznanie świadczenia składa również oświadczenie o tym, że trudna sytuacja materialna gospodarstwa domowego uniemożliwia mu samodzielne poniesienie kosztów nabycia odbiornika cyfrowego w celu zapewnienia odbioru przez to gospodarstwo domowe naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T2/HEVC, bez uszczerbku dla podstawowych potrzeb życiowych gospodarstwa domowego tej osoby.

Więcej szczegółów uzyskają Państwo:

– na stronie: https://www.gov.pl/web/dvbt2/nowy-program-dofinansowania-do-zakupu-odbiornika-cyfrowego

– za pośrednictwem specjalnej infolinii, dzwoniąc pod numer  42 253 54 30

– e-mailem, pisząc na skrzynkę kontaktową: cyfrowaTV@coi.gov.pl

Plakat-A3-zmiana-nadawaniaprogram-TV_7423123_6636328.jpg

Powrót na początek strony