XI Edycja Narodowego Czytania - 2 września 2022 r.

Z okazji dwusetnej rocznicy wydania "Ballad i romansów" Adama Mickiewicza w Roku Romantyzmu Polskiego odczytaliśmy wspólnie dzieła Wieszcza włączając się w akcję Narodowego Czytania.

Tegoroczna siódma odsłona Narodowego Czytania w Łosicach, odbyła się  2 września w Parku Miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka, gdzie wspólnie spotkaliśmy się by czytać „Ballady i romanse” Adam Mickiewicza.
W role bohaterów prezentowanych utworów wcieli się czytający aktorzy – czyli mieszkańcy Miasta i Gminy Łosice oraz goście. Wśród nich m.in.: Mariusz Kucewicz - burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Małgorzata Łaska – sekretarz Miasta i Gminy Łosice, Marzanna Izdebska – przewodnicząca komisji oświaty, wychowania, kultury, sportu i porządku publicznego Rady Miasta i Gminy Łosice, ks. Jacek Sawczuk – wikariusz Parafii pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach, nauczyciele i uczniowie naszych szkół – reprezentujący: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach, I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach, Zespół Szkół Nr 2 W Łosicach, Zespół Szkół Nr 3 RCKU w Łosicach, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Łosicach, bibliotekarze, dziennikarze, członkowie UTW.
Czytali z nami: Edyta Jaszczuk Anna Sobczuk, Konrad Górzyński, Ewa Stecka, Edyta Lisowiec-Jackowska, Katarzyna Walczyńska, Magdalena Szupiluk, Magda Siwak-Kruzel, Izabela Tymoszuk, Joanna Obrępalska, Ewa Łukaszuk, Barbara Wawryniuk, Agnieszka Wereszczuk, Anna Czerko, Renata Szostek, Joanna Gąska, Antoni Woźnica, Cezary Chemycz, Dorota Kozłowska, Anna Kondraciuk, Ewa Syzdół, Gabriela Obidzińska, Anna Jaszczuk, Weronika Ilczuk, Dawid Wolski, Aleksandra Koźluk, Kamila Pawłowska, Amelia Poznańska, Arina Dunets, Lena Andrzejuk, Adrian Kondraciuk, Szymon Kozłowski, Julia Sajna, Agata Błażejczuk, Amelia Stefaniuk, Andżelika Wyrzykowska.
Organizatorzy: Miasto i Gmina Łosice, Łosicki Dom Kultury, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Łosicach, Biblioteka Pedagogiczna im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Narodowego Czytania.

Powrót na początek strony