W pogoni za marzeniami - z Podlasia na Lodowiec Stubai

02.07.2022 o godz. 01:00 w blasku nocnego Innsbrucka Agnieszka Markiewicz, biegaczka górska pochodząca z Łosic, rusza w kolejną przygodę, aby w ramach eventu Stubai Ultra Trail zwanego także „Citytoglacier” pokonać 68km i zameldować się na mecie położonej na Lodowcu Stubai na wysokości 3150m n.p.m.

Droga do celu ze starem w stolicy Tyrolu, wiedzie przez Dolinę Stubai, klimatyczne schroniska, miasteczka i wodospad, pozwoli także na podziwianie wschodu słońca na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Dopełnieniem będzie delektowanie się alpejskimi widokami po ustaniu nocy. Stubai Ultra Trail i marzenie o mecie na lodowcu towarzyszy Agnieszce przez ostatnie biegowe 3 lata, odkąd pierwszy raz trafiła do Tyrolu.

Partnerami projektu biegowego są: Miasto i Gmina Łosice, Zakłady Mleczarskie „Laktopol-A” Spółka z o.o. w Łosicach, WOKAS Spółka Akcyjna, Butyjana. Oprawę fotograficzną zapewnia Michał Buczyński Fotografia.

Zawodniczka regularnie pojawia się w Tyrolu austriackim w poszukiwaniu nowych wzywań i w pogoni za niesamowitymi widokami na otaczające trzytysięczniki. Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznej edycji Innsbruck Alpine Trailrun Agnieszka wywalczyła 3. miejsce open wśród kobiet na dystansie 65km. Niewątpliwym wyzwaniem na trasie zawodów Stubai Ultra Trail będzie różnica wysokości, którą mają do pokonania zawodnicy. Startując w Innsbrucku na wys. 574m docierają na metę na wysokości 3150m.

Kibicujemy i trzymamy kciuki za kolejny sukces Agnieszki.          

Agnieszka Markiewicz - miłośniczka długodystansowych biegów górskich i Top Regionu
2021 w kategorii Sportowiec Roku. Pierwsze kroki związane z bieganiem stawiała w 2014 roku jako wolontariuszka warszawskich i poznańskich biegów ulicznych. Rok 2021 to seria biegowych sukcesów w prestiżowych startach na arenie polskiej i międzynarodowej. Łosiczanka stawała na podium takich imprez jak Łemkowyna Ultra Trail 150km, Gorce Ultra
Trail 48km, Jaga-Kora 40km, czy wspomniany Innsbruk Alpine Trail Run.

Fotografia przedstawia biegnącą Agnieszkę Markiewicz

Powrót na początek strony