VI Łosicki Orszak III Króli 2023

Radosny i barwny Orszak III Króli przeszedł przez Łosice.

Tegoroczna VI edycja Łosickiego Orszaku III Króli odbyła się pod hasłem: „Niechaj prowadzi nas gwiazda” te słowa miały nam przypomnieć o Gwieździe Betlejemskiej, która była przewodniczką Mędrców wędrujących do Betlejem w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla.  Łosickie świętowanie rozpoczęła msza św. w Parafii Trójcy Świętej w Łosicach pod przewodnictwem ks. Proboszcza Pawła Madalińskiego, po której  trzej Królowie z orszakiem wyruszyli w drogę by pokłonić się Jezusowi. Maszerujący wystrojeni byli w kolorowe szaty i korony symbolizujące przynależność do orszaków: europejskiego, afrykańskiego i azjatyckiego.

W parku miejskim im. Króla Aleksandra Jagiellończyka królewskie orszaki powitały, przekazały  dary i oddały pokłonu dzieciątku. Kolejną częścią wspólnego świętowania były jasełka przygotowane przez rodziców i uczniów klasy IIa i klasy VIIa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łosicach, pani Ewie Bazyluk za pomoc przy wystawieniu jasełek. Nie mogło zabraknąć występów lokalnych zespołów: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, Zespół Pieśni i Tańca mała Ziemia Łosicka oraz Studio Piosenki ŁDK. Z kolędą ulicami miasta i po okolicznych miejscowościach udał się Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.

Pięknie dziękujemy wszystkim mieszkańcom i gościom za obecność i wspólne świętowanie Objawienia Pańskiego, a w szczególności:

• Świętej Rodzinie Państwu Małgorzacie i Piotrowi Kamińskim
  • królom: p. Jarosławowi Denisiukowi, p. Januszowi Giereło, Pawełowi Bobrykowi  p. Waldemarowi Kosieradzkiemu za pomoc i konie,
  • dyrektorom łosickich szkół oraz przedszkoli: Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2, Zespołu Oświatowego w Niemojkach, Przedszkola Samorządowego Nr 1 i Nr 2 - całej społeczności szkolnej, nauczycielom, uczniom oraz rodzicom zaangażowanym w przygotowanie Orszaku
  • - KP Policji, Straży Miejskiej, OSP Niemojki, KP PSP w Łosicach - którzy dbali o nasze bezpieczeństwo
  • - p. Andrzejowi Wybranowskiemu – nadleśniczemu Nadleśnictwa Sarnaki
  • - grupom muzycznym: KSM przy parafii św. Zygmunta Króla w Łosicach, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej (grupa śpiewacza i taneczna) pod kierownictwem Mirosława Odoszewskiego; ZPiT Mała Ziemia Łosicka pod kierunkiem Konrada Górzyńskiego.
  • - Dziękujemy wszystkim Księżom, na czele z ks. kan. Sławomirem Kapitanem oraz ks. kan. Pawłem Madalińskim

Organizatorami Orszaku Trzech Króli 2023 w Łosicach byli:

• Burmistrz Miasta i Gminy Łosice
  • Łosicki Dom Kultury