Aktualności

Szkolenie „Bezpieczny i MotoPomocny Motocyklista”

Bezpieczeństwo ratownika, postepowanie podczas wypadku drogowego, resuscytacja krążeniowo – oddechowa to tylko niektóre z zagadnień poruszone podczas szkolenia „Bezpieczny i MotoPomocny Motocyklista”

Motopomocni przyjechali również do MiG Łosice. 29 stycznia 2023r. w Biernatach Średnich, odbyło się szkolenie „Bezpieczny i MotoPomocny Motocyklista”, które patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz. Kurs składał się z dwóch części teoretycznej i praktycznej. Poruszono zagadnienia: bezpieczeństwa ratownika, postepowania podczas wypadku drogowego, resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO), obsługi defibrylatora (AED). W części praktycznej była możliwość sprawdzenia nabytej wiedzy: RKO i AED również w technologii VR, foliowanie (NRC), ściąganie kasku motocykliście czy wyciąganie poszkodowanego z samochodu. Nie zabrakło też panelu dyskusyjnego z policjantami z KPP Łosice. Wyjaśnili i rozwiali wątpliwości prawne jakie napotykają motocykliści w praktyce W spotkaniu uczestniczył również Pan Wiesław Szumiec dzieląc się swoją pasją i doświadczeniem, które zdobył przez ostanie 7 lat w podróżach motocyklowych do Państw: Bałkańskich i Europy Zachodniej. Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w szkoleniu.

Powrót na początek strony