Aktualności

Święto Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach

Podczas uroczystego apelu z okazji święta policji dwudziestu trzech funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Burmistrz Mariusz Kucewicz, Prokurator Rejonowa Katarzyna Wąsak, Komendant Straży Pożarnej st.bryg. Mariusz Popławski, Starosta Powiatu Łosickiego Janusz Kobyliński, oraz ks. Kanonik Sławomir Kapitan i ks. Kanonik Paweł Madaliński.

Uroczystą mszą świętą, która odbyła się w parafii św. Trójcy w Łosicach, rozpoczęto powiatowe obchody święta policji. Warto wspomnieć, że o oprawę muzyczną mszy świętej zadbał Chór "ADORAMUS" pod dyrekcją Mirosława Odoszewskiego. Następnie policjanci oraz zaproszeni goście udali się do siedziby KPP w Łosicach na uroczysty apel, który rozpoczął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łosicach podinsp. Jarosław Aniszewski meldunkiem złożonym Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego mł. insp. Dariuszowi  Królowi.

Gości, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendy powitała Komendant KPP w Łosicach mł. insp. Agnieszka Sienkiewicz, następnie podziękowała za trud i poświęcenie policjantom stojących na straży bezpieczeństwa i praworządności. – Dziękuję za bezcenną wartość jaką wnosicie w życie mieszkańców ich poczucie bezpieczeństwa i pomoc w rozwiązywaniu spraw trudnych. Dzisiejsze święto to również doskonała okazja, żeby podziękować wszystkim podmiotom współpracującym z policją za ogromne wsparcie – mówiła podczas uroczystości mł. insp Agnieszka Sienkiewicz.

Podczas apelu wręczono awanse dwudziestu trzem funkcjonariuszom, którzy sumiennie wypełniają obowiązki codziennej służby.

Burmistrz Mariusz Kucewicz, także podziękował za bardzo dobrą współpracę pomiędzy samorządem a jednostką oraz pogratulował awansowanym policjantom. Prowadzącą uroczystość była asp. Nina Zaniewicz.

W uroczystości uczestniczyli m. in. Prokurator Rejonowa Katarzyna Wąsak, Komendant Straży Pożarnej st.bryg. Mariusz Popławski, Starosta Powiatu Łosickiego Janusz Kobyliński, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz, ks. Kanonik Sławomir Kapitan, ks. Kanonik Paweł Madaliński.

Powrót na początek strony