Setna rocznica urodzin mieszkanki Sołectwa Niemojki

100. rocznicę urodzin obchodziła Pani Bronisława Piechura mieszkanka Niemojek. Jubilatkę w dniu jej święta odwiedził Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz, który w imieniu Samorządu Miasta i Gminy Łosice złożył wyrazy uznania i najserdeczniejsze życzenia na dalsze lata życia oraz wręczył na pamiątkę tej wyjątkowej okoliczności list gratulacyjny i upominek.

Gośćmi spotkania byli także Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego Pani Anna Kaszuba, Sekretarz Miasta i Gminy Pani Małgorzata Łaska, Kierownik KRUS w Łosicach Pan Jacek Stachowicz i Pani Ewa Sarnowska, Radny Miasta i Gminy Łosice Pan Romuald Jóźwiaczuk oraz KGW Niemojki. 

Pani Bronisława Piechura z d. Męczyńska pochodzi z Misi koło Międzyrzeca Podlaskiego. Wraz z mężem Eugeniuszem zamieszkali w Niemojkach w 1945 r., tam też zbudowali dom i zabudowania gospodarcze. Jubilatka od 12 lat jest wdową. Za mąż wyszła w czasach wojennych i przeżyła z mężem 65 lat. Razem prowadzili 7 ha gospodarstwo rolne, które stanowiło źródło utrzymania rodziny. W wolnych chwilach dużo haftowała, wyszywała i szyła na potrzeby rodziny. Państwo Piechurowie doczekali się 3 dzieci, synów Henryka i Andrzeja oraz córki Zofii, 7 wnucząt i 11 prawnucząt, które są dla Jubilatki ogromną radością i pociechą. Na posesji syna Henryka znajduje się kamienna kapliczka z figurą Matki Boskiej Fatimskiej, którą wybudował w intencji dziękczynnej, za długie lata  życia mamy. Pani Bronisława jest członkinią Koła Żywego Różańca przy kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Niemojkach. Do dzisiaj interesuje się literaturą religijną i polityką. Zadziwia żywotnością i jasnym umysłem. Podczas jubileuszowego spotkania cieszyła się z gości i chętnie odpowiadała na pytania, dzieląc wspomnieniami.

Fotografia przedstawia Jubilatkę wraz z zaproszonymi gośćmi.

Powrót na początek strony