Aktualności

Akcja POSPRZĄTAJMY RAZEM MIASTO I GMINĘ ŁOSICE

Od 28 kwietnia do 11 maja br. trwała akcja ph. „Posprzątajmy razem Miasto i Gminę Łosice" zorganizowana przez Urząd Miasta i Gminy w Łosicach oraz Łosicki Dom Kultury.

Akcja miała na celu promowanie idei dbania o nasze wspólne środowisko, ze szczególnym uwzględnieniem świadomego wyrzucania odpadów wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych oraz była lekcją szeroko rozumianej edukacji ekologicznej dzieci, młodzieży i dorosłych.

Do wiosennych porządków miejsc publicznych, ukrytych, zaniedbanych, dzikich wysypisk zapraszali burmistrz Mariusz Kucewicz, radni, sołtysi i przewodniczący osiedli.

Do akcji włączyli się mali i duzi mieszkańcy: Świniarowa, Rudnika, Starych Biernat, Czuchleb, a także młodzież Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wojnowie, harcerze 49. Podlaskiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku oraz radni, przewodniczący osiedli i pracownicy ŁDK.

Podsumowanie akcji to zebrane ponad 320 worków śmieci o pojemności 120l. Wśród „śmieciowych trofeów” znalazły się dywany, fotele, lodówki, odpady budowlane, opakowania styropianowe i stosy butelek po alkoholu i energetykach.

Mamy nadzieję, że za rok nie będzie już potrzeby organizowania takiej akcji, ponieważ wspólnie zadbamy o naszą Małą Ojczyznę. 

Powrót na początek strony