„Pod biało-czerwoną". Uroczyste podniesienie flagi państwowej przed budynkiem UMiG w Łosicach

11 listopada uroczystym podniesieniem flagi zakończyła się realizacja projektu „Pod Biało-Czerwoną, w ramach którego przed budynkiem Urzędu Miasta i Gminy w Łosicach został postawiony 6 m maszt.

Uroczystego podniesienia flagi dokonał poczet flagowy z Komendy Powiatowej PSP w Łosicach w składzie: flagowy ogniomistrz Daniel Żek, dowódca pocztu flagowego mł. asp. Bartłomiej Radziwonka, asystujący ogniomistrz Tomasz Wawryniuk.

Maszt z flagą Rzeczypospolitej Polskiej został sfinansowany w ramach projektu "Pod Biało-czerwoną" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Łosice, 11.11.2022 r.

Jednym z głównych założeń projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku.

bialosczerwona.jpg