Odbiór prac remontowych Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosicach.

Piękna antresola, taras, odświeżone wnętrze to tylko nieliczne prace remontowe przeprowadzone w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Łosicach.

Dobiegł końca remont Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Łosicach. Inwestycja otrzymała wsparcie w wysokości 1 169 940 zł w ramach priorytetu "Infrastruktura bibliotek 2021-2025" realizowanego przez Instytut Książki. Pozostałe 550 560 zł to wkład Miasta i Gminy Łosice. 15 grudnia 2022 r. Dyrektor Łosickiego Domu Kultury Dorota Kozłowska  w strukturach którego jest biblioteka oraz pracownicy UMiG Referatu Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej dokonali odbioru prac remontowych.

Modernizacja obejmowała: wnętrze budynku, dostosowano poddasze na potrzeby czytelni i saloniku literackiego, projekt objął też budowę tarasu z tyłu budynku oraz podjazdu dla niepełnosprawnych. Oddanie biblioteki czytelnikom planowane jest po przewiezieniu i uporządkowaniu księgozbiorów w maju 2023 r.

Baner informacyjny.