Aktualności

Nowy pojazd ratowniczy UTV Ranger 570 SP HUNTER i agregat prądotwórczy na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach.

Strażacy z Łosickiej Jednostki OSP odebrali akt przekazania nowego sprzętu.

Dzięki otrzymanej dotacji w kwocie 85 tys. zł z MSWiA i dołożonych z budżetu miasta 8 tys. zł. Został zakupiony nowy pojazd ratowniczy UTV Ranger 570 SP HUNTER do prowadzenia działań ratowniczych w trudnych warunkach terenowych. „Ten model pojazdu jest jeszcze bardziej wytrzymały. Nowe zawieszenie oraz zwężony rozstaw kół zapewni mniejszy promień skrętu. Silnik ProStar doskonale radzi sobie z pokonywaniem leśnych terenów. Paka o ładowności 227 kg pozwala na załadowanie dodatkowych przedmiotów jak motopompy, węże piły czy innego rodzaju narzędzia”. – Mówi Sławomir Zaniuk Prezes OSP.

Na wyposażenie OSP zakupiono również agregat prądotwórczy Pezal PDE140RST3 z panelem sterowania ComAp II3-AMF25. Moc maksymalna agregatu wynosi 149 kVA/119 kW. Pojemność zbiornika paliwa to 265 l, co pozwala na 9,3 mth ciągłej pracy przy 100% obciążeniu. Środki na zakup agregatu pochodzą z dotacji z MSWiA w kwocie 35 000 zł, WFOŚiGW 41 500 zł oraz z budżetu Miasta i Gminy Łosice 42 072 zł.

„Jestem przekonany, że zakupiony sprzęt do jednostki OSP w Łosicach niewątpliwie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Nowy pojazd doskonale sprawdzi się w trudnodostępnym terenie, podczas akcji poszukiwawczych czy rozległych łąk gdzie nie można wjechać ciężkim sprzętem, co wpłynie na mobilność i dyspozycyjność jednostki. Agregat prądotwórczy w razie awarii niewątpliwie spełni swoje zadanie”. – Mówi Mariusz Kucewicz Burmistrz Miasta i Gminy Łosice.

Oficjalnego przekazania pojazdu i sprzętu dokonano 16 marca 2023 r. przy OSP w Hołubli. Akt przekazania odebrał Prezes OSP Sławomir Zaniuk z rąk Senatora RP, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemara Kraski i Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP starszego brygadiera Rafała Zimochockiego. W uroczystości uczestniczyli: Mariusz Kucewicz Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Mariusz Popławski Komendant PSP w Łosicach, dh strażacy z PSP i OSP w Łosicach oraz zaproszeni goście.

Powrót na początek strony