Łosickie kolędowanie 2023

Łosiccy artyści zadbali o świąteczną atmosferę podczas Łosickiego kolędowania w Parafii pw. Trójcy Świętej.

Jedną z bożonarodzeniowych tradycji jest śpiewanie kolęd, które tworzą jeszcze bardziej świąteczny klimat. Wspólnego kolędowania nie mogło zabraknąć w Łosicach, które odbyło się 15 stycznia 2023 r. w Kościele pw. Trójcy Świętej. O oprawę artystyczną zadbali: uczniowie klasy IIb i IVb ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łosicach, którzy pod opieką: Anny Dunajewskiej Katarzyny Tyszko, Małgorzaty Bobryk i Joanny Olizaruk wystawili jasełka. We wspólne kolędowanie zaangażowały się również grupy działające przy Łosickim Domu Kultury: Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej, Studio Piosenki ŁDK oraz ZPiT Mała Ziemia Łosicka pod kierownictwem Konrada Górzyńskiego. Nie zabrakło też pięknych wykonań Scholi i Chóru Parafialnego „Adoramus” działających przy Parafii Trójcy Świętej pod kierownictwem Mirosława Odoszewskiego ze specjalnym udziałem Pawła i Piotra Odoszewskich.

Organizatorami koncertu byli: Parafia Trójcy Świętej w Łosicach oraz Łosicki Dom Kultury. Honorowy Patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz.

Koncert poprowadził Kamil Sakowski.