Aktualności

KARAWANA. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji

Teatr dla najmłodszych, rodzinne animacje, edukacyjny plac zabaw kreatywnych, interaktywne stanowiska do doświadczania twórczego, teatr ognia to atrakcje dla dzieci i dorosłych zaproponowane przez KARAWANĘ.

W sobotnie popołudnie (27 sierpnia 2022) gościliśmy Karawanę - Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. Wydarzenie rozpoczęło się od interaktywnego spektaklu dla najmłodszych pod tytułem „Na wozie” w wykonaniu Teatr Falkoshow. Akcja spektaklu rozgrywała się w malowniczej miejscowości Lanckorona, wśród wzgórz i drewnianych domów o charakterystycznych dachach i sieniach. Główny bohater, kurczątko Rokokoko wyklute z pisanki, wraz ze zmianami pór roku szuka swego miejsca w świecie. W końcu odnajduje je u gospodarza, którego co dzień budzi głośnym „kukuryku”. Tę piękną historię z morałem obejrzeliśmy dzięki barwnym grafikom nawiązującym do zabytkowej zabudowy Lanckorony oraz lalkom wykonanym ze starego drewna. Nie zabrakło warsztatów, gier, czy zabaw kreatywnych. W programie dla dorosłych, tuż po zmroku wystąpił @Teatr Los Fuegos w wyjątkowym spektaklu „Opowieść ziemi”.  Było to niezwykłe połączenie tańca i ognia. Wydarzenie Patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz.
Organizatorzy: Miasto i Gmina Łosice, Łosicki Dom Kultury.

 

 

Powrót na początek strony