Jednogłośne absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza

Tematami przewodnimi LXVIII sesji Rady Miasta i Gminy Łosice, która odbyła się 27 czerwca 2023 r. była debata nad raportem o stanie Miasta i Gminy Łosice, głosowanie nad projektem uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Łosice wotum zaufania oraz udzielenia absolutorium z wykonania budżetu za 2022 rok.

Raport o stanie Miasta i Gminy Łosice poza podsumowaniem działalności burmistrza w roku 2022, sprawozdaniem z realizacji polityk, programów, strategii Miasta i Gminy Łosice, zawiera szereg informacji na temat finansów, inwestycji, edukacji czy dziedzin takich jak kultura, sport i rekreacja. Po prezentacji tego dokumentu dokonanej przez Burmistrza Miasta i Gminy Łosice Mariusza Kucewicza oraz przeprowadzeniu debaty nastąpiło głosowanie nad uchwałą w sprawie udzielenia burmistrzowi wotum zaufania. Za przyznaniem wotum zaufania głosowało 13 obecnych radnych, nie było głosów przeciwnych, ani wstrzymujących się.

W kolejnych punktach porządku obrad, Rada Miasta i Gminy Łosice zapoznała się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu, sprawozdaniem finansowym gminy za 2022 r., informacją o stanie mienia, stanowiskiem Komisji Rewizyjnej dotyczącym udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy i pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej o przedłożonym przez Burmistrza sprawozdaniu z wykonania budżetu gminy za 2022 r.

Za przyjęciem sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Burmistrza Miasta i Gminy Łosice z wykonania budżetu za 2022 rok głosowało 13 obecnych radnych, nie było głosów przeciwnych, ani wstrzymujących się. Za udzieleniem absolutorium dla Burmistrza Miasta i Gminy Łosice Mariusza Kucewicza głosowało 13 obecnych radnych, głosów przeciwnych oraz wstrzymujących się nie było.

Burmistrz podkreślił, że jest to dla niego ogromne wyróżnienie, które pokazuje, że ciężka praca popłaca. Podziękował radnym, sołtysom oraz wszystkim współpracownikom gdyż jest to zasługa wielu, wielu osób.