Aktualności

Informacja o ptasiej grypie

Burmistrz Miasta i Gminy Łosice informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem  Wojewody Mazowieckiego z dnia 4 stycznia 2022 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu łosickiego oraz siedleckiego miejscowości w gminie Łosice: Dzięcioły, Nowosielec, Patków, Świniarów, Niemojki, Woźniki, Zakrze oraz miasto Łosice w części położonej na północ od drogi wojewódzkiej nr 698 zostały uznane za obszar zapowietrzony wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI).

Natomiast miejscowości  w gminie Łosice:Czuchleby, Meszki, Chotycze, Chotycze-Kolonia, Toporów, Łuzki, Jeziory, Szańków, Szańków-Kolonia, Rudnik, Biernaty Średnie, Stare Biernaty oraz miasto Łosice w części położonej na południe od drogi wojewódzkiej nr 698zostały uznane za obszar zagrożony wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI).

W przypadku zwiększonego upadku utrzymywanych ptaków i znalezienia padłych ptaków dzikich w szczególności w większej ilości należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza weterynarii lub Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Łosicach ul. Myśliwska 1, tel. 83 359 04 51.

Powrót na początek strony