Hołd Żołnierzom Wyklętym

1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Został on uchwalony z inicjatywy ustawodawczej Lecha Kaczyńskiego, jako hołd „dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie ojczyzny”.

Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Ewa Hornowska oraz Sekretarz Miasta i Gminy Małgorzata Łaska w imieniu mieszkańców i samorządu Miasta i Gminy Łosice, złożyły kwiaty i zapaliły symboliczny znicz na mogile żołnierzy 2. szwadronu 6. Brygady Wileńskiej AK. Znicz zapłonął również przy tablicy upamiętniającej żołnierzy Armii Krajowej - ofiar NKWD, KBW i UB.

Jednocześnie informujemy, że tegoroczny bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” planowany jest na 16 maja.

 

Powrót na początek strony