Aktualności

Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych - 1 marca

Delegacja Miasta i Gminy Łosice złożyła symboliczne kwiaty i zapaliła znicze na grobie żołnierzy 2 szwadronu 6 brygady wileńskiej AK, na miejscowym cmentarzu, oraz pod tablicą upamiętniającą żołnierzy AK - ofiary stalinowskich zbrodni.

Dziś upamiętniamy tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Oddając hołd bohaterom delegacja miasta i gminy Łosice z przewodniczącą rady miasta Ewą Hornowską, burmistrzem Mariuszem Kucewiczem, sekretarz Małgorzatą Łaską, złożyła symboliczne kwiaty i zapaliła znicze na grobie żołnierzy 2 szwadronu 6 brygady wileńskiej AK, na miejscowym cmentarzu, oraz pod tablicą upamiętniającą żołnierzy AK - ofiary stalinowskich zbrodni. Cześć i chwała Bohaterom!

Zapraszamy do obejrzenia i odsłuchania materiału zrealizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej, który przybliży sylwetkę żołnierza niezłomnego Władysława Łukasiuka ps. ”Młot”: https://www.youtube.com/watch?v=ptJw63zE8bI

Powrót na początek strony