Dystrybucja preparatów stabilnego jodu w postaci tabletek jodku potasu w sytuacji wystąpienia zdarzenia radiacyjnego

Zgodnie z decyzją podjętą w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, preparat ze stabilnym jodem został przekazany poprzez powiatowe jednostki Państwowej Straży Pożarnej do gmin i miast na terenie województwa mazowieckiego.

Dla Miasta i Gminy Łosice wyznaczone zostały cztery punkty wydawania preparatu ze stabilnym jodem w postaci tabletek jodku potasu.

Uwaga:

Wydawanie preparatu w punktach nastąpi po decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o rozpoczęciu akcji wydawania tabletek.

Do tego momentu punkty wydawania preparatu będą nieczynne, więc nie ma konieczności udawania się do nich.

Punkty wydawania tabletek jodku potasu w Łosicach :

1. SP ZOZ (teren szpitala) ul. Słoneczna 1
  2. NZOZ Lekarze Rodzinni „RAD MED”, Łosice ul. Siedlecka 20A
  3. NZOZ Jerzy Lichaczewski 08-200 Łosice, ul. Majora Zenona 5
  4. NZOZ Lekarze Rodzinni „ESKULAP” Sp. z o.o., Łosice ul. Narutowicza 5.

Dodatkowe informacje na ulotkach MSWiA.

Ulotka informacyjna MSWiA cz. 2-2.jpgUlotka informacyjna MSWiA cz. 2-2.jpg