Dofinansowanie na zakup sprzętu dla jednostek OSP z Gminy Łosice

Jednostki OSP z Gminy Łosice otrzymały dofinasowanie na zakup sprzętu.

Ponad 225 tys. zł z WFOŚ i GW w Warszawie na zakup sprzętu i wyposażenia oraz aktywowania młodzieżowych drużyn pożarniczych trafi do jednostek OSP z powiatu łosickiego. Dofinansowanie na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń w kwocie 20 000 zł otrzymały jednostki OSP Łosice, Niemojki i Meszki. Jednostka OSP Łosice otrzymała 41 500 zł dofinasowania na zakup agregatu prądotwórczego, którego koszt całkowity to 119 582,18 zł, pozostałe środki pochodzą z dotacji MSWiA – 34 582,18 zł i dotacji UMiG Łosice – 42 072 zł.
Umowy z przedstawicielami jednostek OSP w dniu 17-10-2022 r. w ŁDK podpisała zastępca prezesa zarządu WFOŚ i GW w Warszawie Kamila Mokrzycka. W spotkaniu uczestniczyli: Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, poseł Krzysztof Tchórzewski, Starosta Powiatu Łosickiego Janusz Kobyliński, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz oraz samorządowcy z powiatu łosickiego.
Dofinansowanie dla OSP