Dni Łosic 2022

Wystawa fotografii, zawody wędkarskie, parada zabytkowych pojazdów oraz występy artystyczne to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały w tym roku na uczestników święta miasta. Gwiazdami wydarzenia były zespoły Top One oraz Łydka Grubasa, które porwały do zabawy tłumy mieszkańców i gości.

Wystawa fotograficzna „Świat w świetle podczerwieni” Jarosława Denisiuka, rozpoczęła pierwszy dzień obchodów Dni  Łosic, można ją jeszcze oglądać do 25 lipca na holu dolnym Łosickiego Domu Kultury.

Drugi Dzień  święta miasta rozpoczęły Otwarte Spławikowe Zawody Wędkarskie o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Łosice zorganizowane wspólnie z Kołem Wędkarskim nr 8 w Łosicach. W wydarzeniu uczestniczyło 16 zawodników z Białej Podlaskiej, Sokołowa, Małaszewicz, Terespola i Łosic. Po zaciętej rywalizacji na podium znaleźli się:

I miejsce z wagą 8,420 kg zajął Karol Żuk

II miejsce z wagą 6,190 kg zajął Cezary Żółtowski

III miejsce z wagą 6,050 kg zajął Grzegorz Kowalczuk

Największą rybę o wadze 2,150 kg złowił Maciej Żuk

Ponad 100 zabytkowych, ciekawych i nietuzinkowych pojazdów można było zobaczyć w słoneczne niedzielne popołudnie na trasie przejazdu parady z okazji święta miasta. Wydarzenie zgromadziło rzesze miłośników motoryzacji, którzy z entuzjazmem witali kolejno przejeżdżające wyjątkowe auta i motocykle. Tegoroczna parada zakończyła się spektakularnym wjazdem na targowicę. Tam mieszkańcy i goście mieli okazję porozmawiać z właścicielami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a nawet dokładnie obejrzeć i posiedzieć w wybranych pojazdach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą prezentację samochodów i motocykli, a także za uświetnienie naszej miejskiej imprezy. Dziękujemy też mieszkańcom i gościom za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w wydarzeniu.

Oficjalnego  otwarcia DNI ŁOSC dokonał Burmistrz Mariusz Kucewicz wraz zaproszonymi gośćmi. Z włodarzem na scenie pojawili się Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, Posłowie Anna Maria Siarkowska i Daniel Milewski, Członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Prezes Zarządu PSG Robert Więckowski, Piotr Woźniak Dyrektor Zarządu Zlewni w Sokołowie Podlaskim PGW Wody Polskie, Pułkownik Mieczysław Gurgielewicz Dowódca 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, Podpułkownik Mariusz Kocoń Dowódca 53 Batalionu Lekkiej Piechoty w Siedlcach, Andrzej Wybranowski Nadleśniczy Nadleśnictwa w Sarnakach, ks. Kanonik Sławomir Kapitan Proboszcz parafii P pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach, Janusz Kobyliński Starosta Powiatu Łosickiego, Urszula Sadowska Przewodnicząca Rady Powiatu Łosickiego, Michał Michaluk Wicestarosta Powiatu Łosickiego, Grzegorz Arasymowicz Wójt Gminy Sarnaki, Grzegorz Pajnowski Wójt Gminy Olszanka, Hubert Pasiak Wójt Gminy Zbuczyn, Ewa Hornowska Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy.

Główna część imprezy na targowicy to pokazy  wokalno – taneczne lokalnych zespołów. Na scenie zaprezentowały się - Indygo Dance Art, Indygo Dance Art. Factory Łosice, które przeniosły widzów w świat wyobraźni i otrzymały gromkie brawa. Wiola Latus swoim głosem i umiejętnościami wokalnymi zachwyciła publiczność. Nie mogło też zabraknąć zespołu Złote Kłosy, Zespołu Pieśni i Tańca Małej Ziemi Łosickiej, Zespołu Zakrze Śpiewa czy naszego tanecznego i rozśpiewanego Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej. Zespół Some Goorsie Orchestra wykonał przeboje K. Krawczyka, A Jantar czy Z. Wodeckiego.

Na scenę zaproszono również piłkarzy drużyny ŁDK Łosice, którzy awansowali do mistrzowskiej Siedleckiej „A” klasy. Burmistrz Mariusz Kucewicz podziękował zawodnikom i wyróżnił zarówno trenera Jacka Izdebskiego jak i całą drużynę. Warto wspomnieć, że ŁDK Łosice od jesieni będzie rywalizował z zespołami z siedleckiej ligi okręgowej.

Podczas wydarzenia nie zapomniano też o najmłodszych. Warto też wspomnieć o strefie animacji dla dzieci. Kolorowe tatuaże czy malowanie buziek to tylko nieliczne z atrakcji przygotowanych przez animatorów. Można było podpatrzeć jak ulepić gliniane garnki czy jak zapleść kosze wiklinowe, a pomysłowe gospodynie z KGW Niemojki częstowały przepysznymi lokalnymi potrawami. Wystawcy i sponsorzy zapraszali do  swoich pawilonów  promocyjnych, gdzie była możliwość poznania i posmakowania ich produktów, byli m.in.  WOKAS S.A., Zakłady Mleczarskie „LAKTOPOL- A” Spółka z o.o. w Łosicach, Furora Światłowód, WiPasz, Krynica Witamin. Dużym zainteresowaniem miłośników militariów cieszyły się pawilony Wojskowej Obrony Terytorialnej wraz z Wojskowym Centrum Rekrutacji z Siedlec oraz pawilon żołnierzy z 18 Batalionu Dowodzenia również z Siedlec. Żołnierze chętnie odpowiadali na pytania o służbę wojskową czy prezentowany sprzęt. Nie mogło też  zabraknąć stoisk gastronomicznych i handlowych jak również specjalnej strefy dla mam z maluszkami gdzie w dogodnych warunkach była możliwość karmienia czy przewinięcia najmłodszych.

Gwiazdami wieczoru tegorocznych obchodów Dni Łosic były Zespoły TOP ONE i Łydka Grubasa.  „Biały miś” wykonany w formie disco nie tylko wzruszył słuchaczy i przywołał wspomnienia ale i rozruszał zgromadzoną  publiczność. Natomiast repertuar Łydki Grubasa został przyjęty z dużym entuzjazmem przez zgromadzoną publiczność.

Dni Łosic zakończyliśmy taneczną dyskoteką  z DJ, który dał kontynuację tanecznym harcom uczestnikom święta miasta.

Przedsięwzięcie współorganizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
0x0.png
Sponsorem głównym Dni Łosic jest Polska Spółka Gazownictwa. https://www.psgaz.pl/
PSG_znak_podstawowy_rgb.png
Powrót na początek strony