Dni Łosic 2021

Za nami Dni Łosic 2021. W tym roku impreza odbyła się w parku im. Aleksandra Jagiellończyka. W ciągu trzech dni mogliśmy oglądać scenę kabaretową, teatralną i folkową.

W piątek 16 lipca gościliśmy w Łosicach Kabaret Koń Polski, Kabaret z Konopi i lokalny Kabaret No i Co. Skecze poruszyły kwestie polityczne, relacji damsko-męskich, trudne losy pracowników i pracodawców, a nawet, specjalnie do Łosic, przybył sam Obeliks.

W sobotę 17 lipca w parku zagościła Pani Klaun i Klub Czerwonego Noska a Teatr pod Orzełkiem zaprosił widzów na bajkę o Królewnach i Smokach. Na zakończenie Teatr ES CKiS z Siedlec zagrał spektakl „O piracie Buciorze, który zgubił skarb a zyskał przyjaciela”.

Ostatni dzień imprezy rozpoczął się otwartymi spławikowymi Zawodami Wędkarskimi o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Łosice zorganizowanymi przez Koło Wędkarskie Nr 8 w Łosicach. W zawodach uczestniczyło 13 zawodników z kół wędkarskich z: Białej Podlaskiej, Małaszewicz, Lublina, Zamościa, Mińska Mazowieckiego, Siedlec, Sokołowa Podlaskiego i Łosic. Wyniki zawodów:

 • I miejsce z wagą 5,450 kg zajął Cezary Żółtowski (Biała Podlaska),
 • II miejsce z wagą 5,290 kg (Łosice) Grzegorz Kowalczuk,
 • III miejsce z wagą 5,120 kg Przemysław Florczuk (Łosice),
 • największą rybę o wadze 1,480 kg złowił Przemysław Florczuk z Łosic.

Scenę folkową otworzył występ Zespołu Pieśni i Tańca Mała Ziemia Łosicka, następnie na scenie pojawili się:

 • Duet Gala i Jerzy Kosteccy,
 • Zespół Ludowy Marysieńki,
 • Zespół Korniczanie,
 • Kapela Podlaska,
 • Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej,
 • Pan Zdzisław Marczuk ze skrzypaczkami i zespołem Pogodna Jesień z GOK w Konstantynowie.

Odbyła się również potańcówka na ludową nutę.

Bardzo dziękujemy Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały przepyszne regionalne produkty i poczęstunek:

 • KGW Korniczanie,
 • KGW Niemojki,
 • KGW Świniarów,
 • KGW Łuzki,
 • KGW Meszki,
 • Grupa Nieformalna Szalone Niemojki.

Dziękujemy również p. Magdalenie Papakul za zorganizowanie warsztatów tkackich, p. Annie Szpurze za pokaz wypieku sękacza, p. Marlenie Chwedoruk i Joannie Szpurze za naukę plecenia makramy, p. Janowi Skibie za przeprowadzenie warsztatów garncarskich oraz Domowi Pomocy Społecznej w Konstantynowie za stoisko promocyjne i p. Ilonie Niewęgłowskiej dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie.

Dziękujemy 53 Batalionowi Lekkiej Piechoty 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Siedlcach za stoisko promocyjne i przygotowane atrakcje.

Składamy podziękowania i wyrazy wdzięczności dla Sponsora Głównego Dni Łosic 2021 – Polskiej Spółki Gazownictwa.

Dziękujemy patronom medialnym: Gazeta Łosicka, Radio Podlasie, Podlasie24.pl, Życie Siedleckie, losice.info, Kurier Podlaski - Głos Siemiatycz, Slowo Podlasia, Echo Katolickie.

Dziękujemy Policji Łosice, OSP Łosice oraz Straży Miejskiej za pomoc w zabezpieczeniu imprezy.

Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy wzięli udział we wspólnej zabawie.

Powrót na początek strony