Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych X. Edycja

X. edycja biegu Tropem Wilczym odbyła się 24 września 2022 r. w lesie w Jeziorach. Pasjonaci biegania uczcili pamięć żołnierzy wyklętych pokonując symboliczny dystans 1963 m.

Pasjonaci biegania, Nordick Walking, przedstawiciele władz samorządowych, sportowcy i goście uczcili pamięć żołnierzy wyklętych udziałem w biegu przełajowym, którego trasę poprowadzono pośród ścieżek lasu w Jeziorach. Biegi tradycyjnie rozegrano na dystansie 1963 m, którego długość nawiązuje do roku, w którym zginął Józef Franczak ps. „Lalek”, ostatni poległy w walce Żołnierz Wyklęty oraz po raz pierwszy na dystansie 500 m – bieg rodzinny.
Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pakiety startowe oraz pamiątkowe medale. Po zmaganiach na zawodników czekał ciepły posiłek oraz napoje.
Wydarzeniu towarzyszył duch sportowej rywalizacji, emocje i dobra zabawa. Organizatorami łosickiej edycji biegu byli: Fundacja Wolność i Demokracja, Miasto i Gmina Łosice  i Łosicki Dom Kultury. Współorganizatorzy: Pędzące Ślimaki Łosice, Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Łosicach.
Powrót na początek strony