83. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Równo 83 lata temu Słuchacze Polskiego Radia usłyszeli słynne słowa - „A więc wojna”. 1 września 1939 roku armia niemiecka o świcie przekroczyła granicę Rzeczypospolitej. To zapoczątkowało dramat – kilkuletnią wojnę, która doszczętnie zniszczyła Polskę.

Dziś wspominamy wszystkich, którzy oddali lub narażali życie, abyśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju i mówić we własnym języku. Kwiaty w hołdzie na grobach nieznanych, zmarłych i poległych na terenie Łosic i Dzieci Zamojszczyzny złożyli: Mariusz Kucewicz - Burmistrz Miasta i Gminy Łosice, Ewa Hornowska - Przewodnicząca Rady MiG Łosice, Małgorzata Łaska - Sekretarz MiG Łosice. Te dramatyczne wydarzenia niech pozostaną przestrogą i każdego dnia przypominają nam dewizę: „Nigdy więcej wojny”.
Powrót na początek strony