2 mln zł na modernizację Szkoły Podstawowej NR 2 w Łosicach z Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Znamy wyniki rozstrzygnięcia kolejnego naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Miło nam poinformować, że łosicki projekt związany z modernizacją Szkoły Podstawowej Nr 2 otrzymał dofinansowanie w kwocie 2 mln zł. Dzięki pieniądzom możliwe będzie unowocześnienie świetlicy, sali do cichej nauki, zajęć interaktywnych i sportowych. Dofinansowanie pozwoli również na wymianę starego oświetlenia.

Rozstrzygnięto kolejny nabór w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zgodnie z założeniami programu, wsparciem objęto inwestycje na terenach na których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej (PGR-y). Łosicki projekt związany z modernizacją Szkoły podstawowej Nr 2 uzyskał dofinansowanie w kwocie 2 mln zł. Pieniądze pozwolą na kompleksową modernizację świetlicy szkolnej, a także unowocześnienie sali cichej nauki, sali do zajęć interaktywnych, sali zabaw i sali do zajęć sportowych. Zaplanowano również wymianę starych lamp oświetleniowych na oświetlenie LED, które nie tylko wpłynie na poprawę efektywności energetycznej budynku, ale wpłynie także na zmniejszenie zużycia energii i pozwoli obniżyć koszty utrzymania budynku.

Inwestycje w infrastrukturę edukacyjną są niezwykle istotne dla Miasta i Gminy Łosice bowiem najmłodsi mieszkańcy spędzają w szkole znaczną część dobowego czasu - ważne jest zatem zapewnienie im odpowiednich warunków do nauki i kontaktu z rówieśnikami. Dostęp do dobrze wyposażonej i zadbanej infrastruktury edukacyjnej pozwoli uczniom na optymalną pracę, przyczyni się także do bardziej efektywnego zdobywania nowej wiedzy, umiejętności i kompetencji.

Szkoła Podstawowa Nr 2 dysponuje 20 oddziałami szkolnymi, w jej strukturze są też 2 oddziały przedszkolne. W placówce uczy się 432 uczniów, w tym 384 uczniów szkoły  i 48 dzieci uczęszczających do przedszkola.  

Baner informujący o kwocie dofinansowania z Funduszu Polski Ład:Program Inwestycji Strategicznych

Powrót na początek strony