Aktualności

104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Łosiczanie świętowali 104. rocznicę odzyskania niepodległości.

Uroczyste obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Zygmunta Króla, którą odprawili ks. Jacek Świątek dyrektor KLO w Siedlcach, ks. kan. Paweł Madaliński Proboszcz Parafii Trójcy Świętej w Łosicach, ks. kan. Sławomir Kapitan Proboszcz Parafii pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach. Po zakończeniu mszy uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych na czele z dowódcą uroczystości st. kpt. Mateuszem Danilukiem przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Po uroczystym podniesieniu flagi państwowej przez poczet flagowy z Komendy Powiatowej PSP w Łosicach w składzie: Flagowy Ogniomistrz Daniel Żek, Dowódca Pocztu Flagowego mł. asp. Bartłomiej Radziwonka, Asystujący Ogniomistrz Tomasz Wawryniuk, wybrzmiał hymn państwowy w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Łosicach. Kwiaty złożyły delegacje Samorządu: Powiatu Łosickiego, Miasta i Gminy Łosice, w imieniu Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Wiceministra Zdrowia Waldemara Kraski kwiaty złożyła Urszula Sadowska, w imieniu Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Krzysztofa Tchórzewskiego kwiaty złożyła Barbara Pieczeniuk, PSP i OSP w Łosicach, KPP w Łosicach, delegacja Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łosicach, Powiatowego Zarządu PSL w Łosicach, NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w Łosicach, Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łosickiej, Harcerzy z I Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Płomienie” działającej przy Zespole Szkół Nr 1 w Łosicach. Harcerze pełnili też wartę honorową przy pomniku Marszałka. Kwiaty zostały złożone również na Kopcu Józefa Piłsudskiego w Majówce oraz przy tablicy pamiątkowej dr Witolda Wróblewskiego. W uroczystości uczestniczyła Janina Ewa Orzełowska -  Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Powrót na początek strony