„Budzik aktywności” - zapraszamy do udziału w projekcie

Centrum Edukacyjne Żelazna realizuje na terenie powiatu łosickiego unijny projekt „ Budzik aktywności”.

Projekt „ Budzik aktywności” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-20200 ( Nr PRMA.09.01.00-14-d499/19)

Celem projektu jest zwiększenie aktywności społeczno-zawodowej 350 osób z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym z terenu 5 powiatów województwa mazowieckiego: mińskiego, siedleckiego, łosickiego, otwockiego, sokołowskiego, która wpłynie na wzmocnienie kompetencji społecznych oraz zwiększenie gotowości zatrudnieniowej uczestników projektu.

Projekt to połączenie:

• standardowych form wsparcia – nastawionych na podnoszenie kompetencji i kwalifikacji zawodowych uczestników oraz umiejętności pożądanych na rynku pracy
  • aktywizacji cyfrowej w ujęciu prawidłowych relacji społecznych i zawodowych

Do projektu mogą przystąpić osoby, które spełniają następujące kryteria:

• są w wieku 18-64 lata oraz posiadają status osoby bezrobotnej lub biernej zawodowo
  • zamieszkują na terenie powiatu : mińskiego, otwockiego, siedleckiego, łosickiego lub sokołowskiego
  • korzystają z pomocy MOPS, OPS, PCK itp.

Formy wsparcia zaplanowane w projekcie:

• Indywidualna diagnoza Uczestników projektu (Psycholog, Doradca zawodowy, Coach)
  • Warsztaty i Treningi grupowe (np. Aktywizacji zawodowej, Autoprezentacji , Generator pomysłów)
  • Aktywizacja zawodowa (np. kurs ogrodnictwa, stylizacji paznokci)
  • Aktywizacja cyfrowa w aspekcie aktywizacji społecznej i zawodowej (kurs komputerowy ECDL).

Możliwe dodatkowe formy wsparcia:

• Job coaching – dla osób podejmujących zatrudnienie
  • Trener pracy – dla osób z niepełnosprawnościami
  • Płatny Staż
  • Indywidualny coaching cyfrowy face-to-face

Zapewniamy:

• opiekę nad dziećmi uczestników projektu podczas zajęć wraz z cateringiem ( dzieci do lat 7 )
  • ubezpieczenie OC i NNW
  • obiad i bufet kawowy w trakcie zajęć grupowych
  • zwrot kosztów dojazdu na zajęcia grupowe

Zapisy oraz informacje:

Centrum Edukacyjne Żelazna