Miasto i Gmina Łosice otrzymała dofinansowanie na realizację projektu pn. „Zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z pełnym wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemojkach”.

Zadanie współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu II „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza” będzie obejmowało zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo–gaśniczego wraz z pełnym wyposażeniem dla OSP w Niemojkach celem podniesienia potencjału ratowniczo-gaśniczego ww. jednostki w ramach dostosowania do zmian klimatu i zapobiegania ryzyku związanemu z klęskami żywiołowymi oraz katastrofami. Przeprowadzenie planowanej kampanii informacyjno-edukacyjnej wpłynie na wzrost stopnia adaptacji i uwzględnienia zmian klimatycznych oraz wiedzy o zmianach klimatu i ochronie zasobów wodnych.

Projekt skierowany jest do Strażaków Ochotników oraz pośrednio do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Łosice.

Całkowita wartość projektu: 1 822 448,00 PLN

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 1 549 080,80 PLN

Plakat informacyjny przedstawia trzy logotypy: znak Unii Europejskiej, znak Funduszy Europejskich i marka Mazowsze oraz  informację o wysokości dofinansowania i realizacji zadania pn. " Zakup nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z pełnym wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Niemojkach