Wydarzenia

• Zaproszenie do udziału 40 Konkursie Recytatorskim dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego

Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach oraz Łosicki Dom Kultury zapraszają uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu łosickiego do udziału w 40 Konkursie Recytatorskim dla dzieci im. Kornela Makuszyńskiego.

• Konkurs na Najlepszą Babkę Wielkanocną!

Z przyjemnością ogłaszamy Konkurs na Najlepszą Babkę Wielkanocną, organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Mariusza Kucewicza oraz Łosicki Dom Kultury. To doskonała okazja, aby zaprezentować swoje umiejętności w przygotowaniu tradycyjnej Babki Wielkanocnej i sprawdzić się w rywalizacji!

• Konkurs plastyczny "Łosicka pisanka"

Zapraszamy dzieci i młodzież z łosickich placówek oświatowych oraz grup twórczych do udziału w Konkursie Plastycznym "Łosicka Pisanka"! Twórzcie piękne pisanki wielkanocne w formacie przestrzennym, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne.

• Zaproszenie na Łosicki Dzień Kobiet

Łosicki Dzień Kobiet - wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Łosice Mariuszem Kucewiczem oraz Łosickim Domem Kultury zapraszamy na koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu Roberta Rozmusa z udziałem altowiolistki i wokalistki Oliwii Skrzypczyk i Waldemara Malickiego (fortepian).

• Zaproszenie dla wystawców na VIII Łosicki Jarmark Wielkanocny

• Łosice biegną 3 marca 2024 r.

• Konkurs na Łosicki Tradycyjny Piernik Świąteczny

Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice oraz Łosicki Dom Kultury zapraszają Kola Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia z terenu Miasta i Gminy Łosice do udziału w konkursie na Łosicki Tradycyjny Piernik Świąteczny.

• Gala konkursu XXVII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego p.h. „Ziemia najbliższa”. Znamy zwycięzców!

Zakończył się, ogłoszony przez Łosicki Dom Kultury i Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury w Łosicach XXVII Ogólnopolski Konkursu Literackiego im. Romualda III Mikoszewskiego p.h. „Ziemia najbliższa” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Łosice. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

• 9 Łosicki Jarmark Bożonarodzeniowy

Tradycyjnie w trzecią sobotę grudnia zapraszamy wszystkich wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników, rękodzielników do udziału w IX Łosickim Jarmarku Bożonarodzeniowym. Jarmark odbędzie się w sobotę 16 grudnia 2023 r. od godziny 9:00 do 15:00 w Parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka w Łosicach. Jarmark połączony będzie z Miejską Wigilią oraz koncertami zespołów.

• Iskry Niepodległej w Łosicach - serdecznie zapraszamy

W dniach od 23 do 26 listopada w w Łosicach zostanie zaprezentowany multimedialny spektakl "ISKRY NIEPODLEGŁEJ" - umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która podróżuje po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych zobaczymy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.