Aktualności

Wielka kultura w małej wsi - ocalić od zapomnienia

31 lipca, na zrewitalizowanym placu w Niemojkach Stacji obyła się impreza plenerowa ph. „Wielka kultura w malej wsi – ocalić od zapomnienia”

KGW Szalone Niemojki zadbało o to, aby mimo kapryśnej pogody, uczestnicy imprezy wykorzystali niedzielne popołudnie na świetną zabawę podczas: warsztatów:
lepienia garnków,
zaplatania wianków, wyszywania haftu krzyżykowego, wyplatania koszyków, i tańca tradycyjnego.
Nie zabrakło też pysznych niemojskich pierogów, ciasta i innych smakołyków.
Grupy taneczne: Star Kids i Mini Kids z VIP Studio Weroniki Sakowskiej oraz Lena Karbowiak wytańczyły nagrodę aplauzu niemojskiej publiczności. Artystycznym dopełnieniem były występy: Zespół Wokalny Złote Kłosy, Gali i Jerzego Kosteckich, Zespołu Przesmyczanki, Zespół Śpiewaczy Chodów, i Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej.
Konkursy z nagrodami, tatuaże, przebieranki, malowanie twarzy to z kolei ukłon w stronę dzieci od COOLturalna AnimatOlka wraz z ekipą.
Organizatorzy imprezy: Koło Gospodyń Wiejskich Szalone Niemojki w Niemojkach, Grupa nieformalna Szalone Niemojki, Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz, Łosicki Dom Kultury i Powiatowe Stowarzyszenie Animatorów Kultury w Łosicach wszystkim pięknie dziękują i zapraszają za rok.
Zadanie współfinansowane przez Miasto i Gminę Łosice.
Powrót na początek strony