Aktualności

Łosice solidarne z Ukrainą. Prośba o pomoc

Obecna sytuacja na Ukrainie w największym stopniu dotyka tych najbardziej bezbronnych, ludność cywilną, kobiety, dzieci oraz osoby starsze. Nie wiem co się stanie w ciągu najbliższych dni, scenariusze nie są optymistyczne, a już teraz wielu ludzi potrzebuje pomocy.

Miasto Przemyślany w obwodzie lwowskim na Ukrainie to nasze miasto partnerskie, z którym od kilkunastu lat współpracujemy. W geście solidarności z Ukrainą, w odpowiedzi na atak ze strony Rosji, Łosice, nie pozostają obojętne na krzywdę nie tylko naszych przyjaciół w Przemyślanach, ale wszystkich obywateli Ukrainy.

Od kilku dni Burmistrz Mariusz Kucewicz jest w kontakcie z Zozulya Oleksandrem - Burmistrzem Miasta Przemyślany. W rozmowie telefonicznej Burmistrz Przemyślan zwrócił się do z prośbą o pomoc dla ukraińskich obywateli, którzy licznie przybywają do Przemyślan w celu schronienia. Takich osób jest coraz więcej.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o pomoc w zbiórce, która jest wyrazem solidarności z naszymi sąsiadami, a jednocześnie zapewni konkretną pomoc poszkodowanym na miejscu.

Wykaz potrzebnych produktów:

Śpiwory, koce, karimaty, poduszki, ręczniki z mikrofibry, ręczniki papierowe, środki higieniczne w tym środki myjące do ciała, pasty i szczoteczki do zębów, środki antyseptyczne, środki opatrunkowe, woda, żywność o długim terminie przydatności oraz do szybkiego przygotowania, żywność puszkowana, batony energetyczne. Produkty dla dzieci: pieluszki, mokre chusteczki, jedzenie w słoiczkach, kaszki, butelki, kubki (wyłącznie nowe). Przydatne też będą kartony do pakowania darów. Prosimy aby przyniesione dary były nowe.

️Artykuły można przynosić od poniedziałku 28 lutego do czwartku 3 marca do Ochotniczej Straży Pożarnej w Łosicach przy ul. Handlowej 7 w godzinach od 14.00 do 18.00 oraz we wszystkich jednostkach OSP na terenie naszej gminy w godzinach od 16.00 do 18.00.

Wszelkie pytania oraz każdą formę pomocy bardzo proszę zgłaszać do komendanta Straży Miejskiej - Tomasza Zienkiewicza tel.605 431 439 oraz w godzinach pracy Urzędu do Sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Łosice - Małgorzaty Łaskiej tel. 83 306 88 23.

Dziękuję wszystkim, którzy nie są obojętni na krzywdę osób dotkniętych wojną. Módlmy się o pokój na świecie i pokój dla Ukrainy.

 

Powrót na początek strony