Aktualności

Dzień Pieroga Niemojskiego

Niemojki, plac przed OSP, sierpniowe niedzielne popołudnie - to przepis na udane Święto Pieroga Niemojskiego.

Dopisała nie tylko pogoda, rewelacyjna była też atmosfera. Gwiazdą pokazu kulinarnego był Jerzy Nogal – kucharz znany m.in. z programu „Pytanie na śniadanie”. Zupa kukurydziana w jego wykonaniu oraz pierogi z pokrzywą z przepisu Pań z KGW Niemojki okazały się hitem dnia. Jerzy Nogal przewodniczył komisji w składzie: Małgorzata Łaska – Sekretarz UMiG w Łosicach, Janusz Kobyliński – Starosta Powiatu Łosickiego, Michał Michaluk – Zastępca Starosty Powiatu Łosickiego i Dariusz Stopa - Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Siedlcach w konkursie na najlepsze pierogi. Konkurencję wygrała Amelia Mazurek, drugie miejsce zajęło KGW Świniarów, a trzecie KGW Stare Szpaki.

Najszybszym pierogożercą okazał się Tomasz Mazurek, za nim uplasowali się: Adrian Strąk, Marcin Stefaniuk, Łukasz Omelańczuk.

Konkurs na lepienie pierogów (oceniany przez komisję w składzie Jurek Nogal, Bożena Hawryluk, Anna Jóźwiuk) wygrało KGW Świniarów. Przewodniczący docenił pomoc podczas pokazu kulinarnego Pań z Kół Gospodyń Wiejskich ze Świniarowa i Niemojek -„Bez Was te warsztaty by się nie udały, nie ugotowalibyśmy tak pysznie”. Degustacja przeplatała się z występami artystycznymi, pokaz uatrakcyjniły: Zespół Pieśni i Tańca Mała Ziemia Łosicka, Marysieńki, Zakrze Śpiewa i Zaliwianki z Krzymosz. Animacje połączone z malowaniem buziek, deszczem baniek mydlanych to atrakcje dla najmłodszych.
Kalorie, których pewnie nie mało przybyło podczas degustacji potraw kuchni tradycyjnej i regionalnej można było spalić, tańcząc podczas występu gwiazdy wieczoru zespołu Skalar's.

Organizatorami imprezy był Łosicki Dom Kultury, Koło Gospodyń Wiejskich w Niemojkach
Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Patronatem honorowym wydarzenie objął Burmistrz Miasta i Gminy Łosice Mariusz Kucewicz.
Patronat medialny sprawowali: podlasie24.pl, Gazeta Łosicka, Łosice.Info, Kurier Podlaski, KRP.

#mazowszepomaga, #programywsparcia, #solidarnośćmazowiecka

Powrót na początek strony